Meble tapicerowane obite materiałami takimi jak welur, alcantara, żakard czy filc, aby wyglądały absolutnie świetnie, raz na jakiś czas wymagają czyszczenia.

Kurz, plamy z kawy, herbaty, soków, zanieczyszczenia organiczne. Czynniki te sprawiają, że nasze meble tapicerowane tracą swój pierwotny wygląd i z czasem stają się siedliskiem drobnoustrojów i alergenów.
Eliminacja alergenów i świeży, czysty wygląd sprawią, że Państwa sen będzie zdrowy a wypoczynek naprawdę będzie wypoczynkiem.

Pranie tapicerek meblowych powinno się odbywać regularnie. Dzięki temu nie tylko usuwamy widoczne zabrudzenia ale także dbamy o zdrowe otoczenie pozbywając się kurzu i roztoczy gnieżdżących się w naszych meblach. Firma Studioczystości oferuje ekstrakcyjne pranie tapicerek meblowych.  Czyścimy tapicerkę meblową narożnika, kanapy, wersalki, sofy, tapczanów, materacy, foteli, krzeseł, oraz wszelkich innych mebli pokrytych materiałami tekstylnymi. Jesteśmy w stanie usunąć wszelkie plamy i silne zabrudzenia z Państwa tapicerki oraz przywrócić jej pierwotny wygląd, świeżość i estetykę. Meble są gotowe do użycia po kilku/kilkunastu godzinach w zależności od rodzaju tapicerki i zabrudzeń czyszczonych przedmiotów.

Metoda, którą stosujemy do prania tapicerki meblowej składa się z następujących etapów:

  1. Rozpoznanie materiału i wykonanie testu stabilności kolorów
  2. Dokładne odkurzenie na sucho. Jest to bardzo ważna czynność w przypadku mocno zakurzonych mebli, lub w przypadku mebli na których znajduje się spora warstwa sierści. W przypadku mebli czystych, odkurzanych regularnie, czynność tą pomijamy.
  3. Odplamianie. naniesienie punktowe środka w celu usunięcia widocznych plam
  4. Rozpuszczenie brudu. Czynność ta polega na nałożeniu za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego, mocno zasadowego detergentu rozpuszczającego brud ( prespray ), a następnie wtarcie go za pomocą delikatnej szczoteczki w głąb czyszczonego materiału.
  5. Ekstrakcja brudu. Wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego Karcher rozpuszczonych zanieczyszczeń.
  6. Kontrola jakości. Poprawienie niedopranych miejsc, lub podjęcie próby usunięcia uporczywych plam specjalistycznymi odplamiaczami.