Proponujemy Państwu usługę prania wykładzin w domu, mieszkaniu jak i w obiektach takich jak biura, hotele, szkoły, przedszkola, żłobki itp. Czyścimy powierzchnie sięgające nawet 1000 mkw. Wyróżniając się spośród konkurencji dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi wykonane były na najwyższym poziomie. Gwarancją tego jest wieloetapowy proces czyszczenia. Czysta wykładzina jest wizytówka zarówno w Państwa domu jak i firmie. Już od momentu montażu wykładziny należy przestrzegać regularnego jej czyszczenia spowalniając w ten sposób proces zużycia. Profesjonalne pranie wykładzin wydłuża ich żywotność. Posiadamy specjalistyczne maszyny do czyszczenia małych, średnich oraz dużych powierzchni.

 

Program antyalergiczny

Oferta czyszczenia antyalergiczna skierowana jest do następujących osób:

– dzieci, niemowlaków,
– ludzi cierpiących na astmę,
– osób cierpiących na różnego typu alergię, kurz, pyłki,
– wrażliwych na proszki czyszczące.

Czyszczenie antyalergiczne polecamy szczególnie dla przedszkoli i żłobków
Środki używane w tym programie czyszczenia są bardzo delikatne, ich skład jest dostosowany dla wyżej wymienionych osób.

Wieloetapowy proces czyszczenia:

  1. Odkurzanie – wykonywane odkurzaczem kolumnowym z elektroszczotką przystosowanym tylko i wyłącznie do odkurzania tego rodzaju powierzchni. Na tym etapie pozbywamy się z wykładziny zabrudzeń nierozpuszczalnych (piasek, włosy, sierść).
  2. Rozpuszczanie zabrudzeń – na powierzchnie nanoszony jest specjalny preparat (tzw. prespray) dostosowany do rodzaju włókna oraz zbrudzeń.
  3. Czynnik mechaniczny – szorowanie. Odbywa się przy użyciu szorowarki walcowej lub ręcznej szczotki. Etap ten pozwala na wtarcie presprayu w głąb runa wykładziny, oraz jego równomierne rozprowadzenie na powierzchni, wspomagając tym proces czyszczenia.
  4. Odplamianie – proces podczas którego usuwamy plamy, z którymi nie poradził sobie prespray (np. plamy po napojach, tłuszcz, wosk, guma do żucia, ślady po długopisie). Używane do tego są profesjonalne dedykowane odplamiacze.
  5. Ekstrakcja – etap usuwania rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy urządzenia natryskowo-ssącego czyli ekstraktora (odkurzacza piorącego). W przypadku ciężkich zanieczyszczeń proces powtarzany kilkukrotnie. Zabrudzenia zostają wypłukane z czyszczonej powierzchni przy pomocy środka płuczącego nanoszonego pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię a następnie odessane.

Czas schnięcia po praniu wykładzin uzależniony jest od temperatury otoczenia, przewiewności pomieszczenia oraz wilgotności powietrza i wynosi od kilku do kilkunastu godzin.