Metoda ekstrakcji w czyszczeniu dywanów oraz wykładzin

Metoda którą stosujemy do prania i czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerek meblowych to tzw. metoda ekstrakcyjna. Polega ona na rozpyleniu nad czyszczoną tkaniną roztworu wody i środka czyszczącego i następnym jego odessaniu.
Brud oraz zanieczyszczenia są w ten sposób rozpuszczane i usuwane. Pozostała niewielka wilgoć szybko odparowuje z czyszczonego dywanu, wykładziny lub tapicerki meblowej. Metoda ta czyści dogłębnie dywany, wykładziny oraz tapicerki meblowe nie pozwalając na ich przemoczenie.

Środki czyszczące, które używamy do prania i czyszczenia są wyłącznie najwyższej jakości, specjalnie dobierane do czyszczonej tkaniny. Pozostawiaja po sobie zapach i odczucie świeżości i czystości. Środki te posiadają wszelkie wymagane certyfikaty oraz świadectwa techniczne. Są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nie wywołują alergii ani podrażnień.

Metoda ekstrakcyjna w czyszczeniu tapicerki

Równie dobrze jak przy praniu dywanów metoda czyszczenia ekstrakcyjnego sprawuje się podczas czyszczenia tapiecerek – tak meblowych jak i samochodowych. Polecamy Państwu ten sposób przywracania tkaninom meblowym oraz smochodowym czystego i świeżego wyglądu.

Metoda Ekstrakcji:

1. Identyfikacja materiału – w celu dobrania odpowiednich środków,

2. Usunięcie zabrudzeń stałych – przygotowanie materiału do czyszczenia,

3. Nakładanie Pre-spray’u – jest to wysoce skuteczny środek nanoszony
na czyszczony materiał, który powoduje rozpuszczenie plam oraz zabrudzeń,

4. Szorowanie – polega na wtarciu pre-spray’u w czyszczony materiał. Oddziaływanie mechaniczne podnosi skuteczność działania pre-spray’u oraz ułatwia usunięcie plam i zabrudzeń,

5. Pranie ekstrakcyjne – płukanie ekstrakcyjne za pomocą łagodnego środka usuwa brud „zmiękczony” we wstępnej fazie czyszczenia, dodatkowo użyty środek może stabilizować kolor, zapobiegać ponownemu osadzaniu się brudu i wydłużać czas, w którym materiał wygląda czysto. Jest to etap dogłębnego czyszczenia, gdzie oprócz walorów estetycznych zachodzi proces prania higienicznego. Pozbywamy się roztoczy oraz innych nieporządanych elementów kryjących się w głębi tapicerki, bądź dywanu,

6. Odplamianie – bardziej uporczywe plamy wymagają zastosowania odpowiedniego odplamiacza. Dzięki unikatowym składnikom poszczególne odplamiacze skutecznie usuwają plamy pochodzenia białkowego, brązowego (kawa, herbata, wino, cola) oraz zwierzęcego. Etap ten może być, a niekiedy musi być, wykonywany jako krok pierwszy,

7. Suszenie – wilgoć pozostała po praniu odsysana jest do maszyny minimalizując czas schnięcia. Materiał nie jest przemoczony a czas schnięcia to zaledwie parę godzin. Możliwość wykorzystania dmuchawy do osuszania tapicerki.

Nasz Sprzęt

Używamy profesjonalnego sprzętu który sprawdzi się na różnego typu zleceniach. Maszyny marki Karcher sprawdzają się idealnie na zleceniach u klientów prywatnych w mieszkaniach, bądź domach jednorodzinnych gdzie do wyprania jest kilka rzeczy np dywany, wykładzina, narożnik, sofa, kanapa, krzesła bądź fotel. Posiadamy również większe maszyny marki Santoemma i Ashbys których używamy głownie do czyszczenia średnich, dużych i wielkich powierzchni, głównie wykładzin w firmach, biurach, przedszkolach,żłobkach i różnego typu miejscach gdzie zastosowana jest wykładzina. Dzięki tym maszynom posiadającym duże zbiorniki na czystą i brudną wodę skracany jest czas pracy poprzez co jesteśmy w stanie wyprać do 500m2 wykładziny w ciągu jednego dnia. Posiadamy odkurzacze kolumnowe z elektroszczotką marki Karcher którymi zawsze odkurzamy wcześniej czyszczone powierzchnie. Takie odkurzanie pozwala na wydobycie z głębi włókien nierozpuszczalnych zabrudzeń typu piasek, sierść, włosy itp.. Szorowarki walcowe marki Duplex i obrotowe Numatic używamy do wstępnego rozpuszczenia zabrudzeń na wykładzinach dzięki temu procesowi czyszczenie jest łatwe i skuteczne. Jeżeli wymagane jest szybkie wypranie wykładziny aby następnego, bądź tego samego dnia pomieszczenie było gotowe do użytku posiadamy do tego specjalistyczne dmuchawy, które w krótkim czasie osuszają prane wykładziny. Sprzęt dobieramy do rodzaju wykładziny oraz zabrudzeń. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, stosujemy najlepsze środki aby usunęły wszelkie zabrudzenia z czyszczonych powierzchni.

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100

Szorowarka walcowa Duplex

Odkurzacz pioracy Karcher Puzzi 200

Dmuchawa do osuszania

Maszyna ekstrakcyjna Santoemma Sabrina MAXI

Odkurzacz kolumnowy z elektroszczotką Karcher CV30/1

Maszyna ekstrakcyjna ASHBYS NINJA

Szorowarka obrotowa NUMATIC