Z racji na zadawane i powtarzające się często pytania podczas zamawiania usługi postanowiliśmy przedstawić poniżej pytania i odpowiedzi. 

Ile kosztuje pranie dywanów i wykładzin ?

Koszt prania dywanów i wykładzin jest uzależniony od wielkości danej powierzchni stopnia zabrudzenia oraz rodzaju włókna. W przypadku dywanów cena wynosi od 6 do 11 zł /m2, natomiast przy wykładzinach jest to koszt od 6 do 10 zł /m2. Zapraszamy odwiedzić zakładkę cennik -> www.studioczystosci.pl/cennik

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej ?

Koszt prania tapicerki meblowej uzależniony jest od wielkości czyszczonego mebla, rodzaju materiału tapicerskiego oraz stopnia i rodzaju pochodzenia zabrudzeń. Przy rozmowie telefonicznej zawsze podajemy zakres cen ” od- do ”, natomiast dokładną wycenę jesteśmy w stanie stwierdzić dopiero u klienta, bądź poprzez wcześniejsze przesłanie nam zdjęć rzeczy do czyszczenia .
Ze względu na różnorodność mebli tapicerowanych zapraszamy do zakładki cennik www.studioczystosci.pl/cennik

Czy wszystkie zabrudzenia i plamy jesteście w stanie usunąć ?

Ze względu na naszą wiedzę i długoletnie doświadczenie większość plam jest usuwana bezproblemowo. Usuwamy plamy po gumach, plastelinie, tłuszczu, sokach, kawie, herbacie, tuszu atramentowym i wielu innych. Używamy profesjonalnych środków czystości i specjalistycznego sprzętu piorącego. Do trudniejszych plam i zabrudzeń używamy dedykowanych środków – odplamiaczy które pozwalają nam skutecznie zniwelować zabrudzenia. Natomiast należy pamiętać jeżeli wcześniej plamy były zapierane przez klienta nieodpowiednią chemią istnieje ryzyko utrwalenia. W przypadku włókien naturalnych niektóre plamy są niemożliwe do usunięcia. Spotykane zażółcenia na wełnianych włóknach powodują najczęściej trwałe odbarwienie. Jeżeli włókno jest narażone na długotrwałe padanie promieni słonecznych jest to już trwałe wypłowienie materiału.

Jakich środków używacie do prania i czy są bezpieczne dla zdrowia ?

Używamy profesjonalnych i sprawdzonych środków czyszczących . Stosujemy około kilkudziesięciu różnych preparatów, dobieramy odpowiednie płyny, proszki, odplamiacze do danego materiału oraz rodzaju zabrudzeń. Wszystkie używane przez nas detergenty są atestowane i bezpieczne dla zdrowia. Głównie bazujemy na środkach marek: KARCHER, CHEMSPEC, PROCHEM, TERSUS, są to najbardziej renomowane i cenione firmy na całym świecie.

Jakiej metody oraz sprzętu używacie do prania ?

Używamy metody prania podciśnieniowego na mokro ( tzw. metody ekstrakcyjnej ). Jest to metoda zdecydowanie najlepsza do dogłębnego czyszczenia materiałów przy długim jak i krótkim okresie użytkowania. Używamy maszyn piorących do mniejszych jak i dużych zleceń. Przy małych i średnich zleceniach do prania dywanów, wykładzin czy tapicerki używamy mobilnego sprzętu głównie maszyn ekstrakcyjnych Karcher Puzzi 200, odkurzaczy kolumnowych Karcher CV 30/1 oraz szorowarek walcowych Duplex 340 oraz jednotarczowych Numatic HFM 1515, Do większych powierzchni biurowych używamy dużych maszyn ekstrakcyjnych Santoemma Sabrina Maxi oraz Ashbys Ninja. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprać powierzchnie wykładzin 1000 m2 w ciągu jednego dnia.
Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do zakładki www.studioczystosci.pl/technologia

Ile czasu trwa usługa ?

Czas potrzebny do wykonania usługi jest uzależniony od ilości pranych rzeczy, stanu zabrudzenia oraz rodzaju materiału. Możemy przyjąć że pranie wersalki lub kanapy 2 osobowej, czy dywanu o powierzchni 3×4 trwa średnio do godziny czasu przy jednym pracowniku. Natomiast czas usługi może się nieco wydłużyć przy mocnym stopniu zabrudzenia.

Jaka jest minimalna cena usługi i czy dojazd do klienta jest bezpłatny ?

Za dojazd do klienta we Wrocławiu czy nawet poza Wrocławiem do 40 km nigdy nie jest pobierana żadna opłata jest to usługa zawsze bezpłatna. Minimalna kwota zamówienia usługi na terenie Wrocławia wynosi 100 zł. Poza Wrocławiem do 10 km 120 zł. W miejscowościach Oława, Oleśnica, Jelcz Laskowice, Brzeg Dolny, Środa Śląska, Oborniki Śląskie, Trzebnica, Sobótka, Kąty Wrocławskie, minimalny koszt usługi wynosi 150 zł. Przy małej ilości pranych rzeczy których kwota jest mniejsza od ceny minimalnej możemy wykonać usługę powiązaną również u sąsiada.

Jak długo schną czyszczone rzeczy ?

Czas potrzebny do wyschnięcia pranych rzeczy jest uwarunkowany od rodzaju materiału, stopnia i rodzaju zabrudzenia, ilości powtórzeń przejścia ssawką po materiale, temperatury w pomieszczeniu oraz przewiewności. Średni czas schnięcia wynosi od kilku do kilkunastu godzin.

Czy pierzecie meble z tkaniny carabu ?

Czyszczenie mebli tapicerowanych pokrytych tkaniną carabu jest wyjątkowo ciężkie i mozolne. Wszystko zależy głównie od wcześniejszego użytkowania. Jeżeli materiał jest mocno zabrudzony i są odbarwienia od spodni dżinsowych często nic z tym się już nie zrobi. Materiał głównie nadaję się do czyszczenia odświeżającego. Czyszczenie tej tkaniny zajmuje dwa razy dłużej czasu niż w przypadku czyszczenia tkanin np. szenil, żakard, welur czy alcantara.

Pranie dywanów odbywa się u was w firmie czy w domu klienta ?

Pierzemy jedynie u klienta w domach, mieszkaniach, lokalach, itp. Jest to wygodniejsze – dywanu nie trzeba dowozić ani długo czekać na odbiór. Czyszczenie odbywa się w dogodnym dla Państwa terminie.

Na jakim obszarze wykonujecie wasze usługi ?

Obsługujemy głównie teren Wrocławia oraz okolic w promieniu 40 km. Większe zlecenia wykonujemy na terenie całego województwa Dolnośląskiego.

Czy muszę się jakoś przygotować przed przyjazdem pracownika ?

Potrzebujemy jedynie dostęp do sieci elektrycznej i ciepłej wody. W miarę możliwości prosimy o swobodny dostęp do czyszczonych przedmiotów. Odkurzanie dywanów jest robione przez nas. Każdorazowo używamy ochraniaczy na obuwie.