Posiadamy również w ofercie pranie tapicerki samochodowej wraz z kompleksowym czyszczeniem wnętrza pojazdu zarówno osobowego, busa jak i aut ciężarowych (m. in. TIR). Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej to doskonała inwestycja w swój pojazd. Usługę tą warto też wziąć pod uwagę w przypadku chęci sprzedaży auta aby zrobić lepsze wrażenie w oczach potencjalnego nabywcy. Jeśli użytkujemy auto z czasem na fotelach przednich, kanapie, wykładzinie podłogowej zaczynają pojawiać się zabrudzenia przeróżnego pochodzenia a to dzieciom coś wypadło z ręki, a to wylał się jakiś napój, na szczęście są sposoby aby sobie z tym poradzić, jeśli mają Państwo takie problemy proszę o kontakt wyczyścimy Państwa tapicerkę samochodową, będzie wyglądać jak nowa.

W skład prania tapicerki w samochodzie wchodzą następujące elementy:

– pranie foteli przednich
– pranie tylnej kanapy
– czyszczenie boczków tapicerki drzwi
– czyszczenie podsufitki
– pranie podłogi
– czyszczenie wykładziny w bagażniku
– czyszczenie zagłówków
– pranie podłokietnika
– czyszczenie dywaników samochodowych

Wieloetapowy proces czyszczenia:

  1. Odkurzanie – wykonywane odkurzaczem klasy przemysłowej typu sucho-mokro . Na tym etapie pozbywamy się z powierzchni materiału zabrudzeń nierozpuszczalnych (piasek, włosy, sierść).
  2. Rozpuszczanie zabrudzeń – na powierzchnie nanoszony jest specjalny preparat (tzw. prespray) dostosowany do rodzaju włókna oraz zbrudzeń.
  3. Czynnik mechaniczny – szorowanie. Odbywa się przy użyciu ręcznej szczotki. Etap ten pozwala na wtarcie presprayu w głąb materiału, oraz jego równomierne rozprowadzenie na powierzchni, wspomagając tym proces czyszczenia.
  4. Odplamianie – proces podczas którego usuwamy plamy, z którymi nie poradził sobie prespray (np. plamy po napojach, tłuszcz, wosk, guma do żucia, ślady po długopisie). Używane do tego są profesjonalne dedykowane odplamiacze.
  5. Ekstrakcja – etap usuwania rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy urządzenia natryskowo-ssącego czyli ekstraktora (odkurzacza piorącego). W przypadku ciężkich zanieczyszczeń proces powtarzany kilkukrotnie. Zabrudzenia zostają wypłukane z czyszczonej powierzchni przy pomocy środka płuczącego nanoszonego pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnie a następnie odessane.

Czas schnięcia po praniu tapicerki samochodowej uzależniony jest od temperatury otoczenia,rodzaju materiału obiciowego, przewiewności, oraz wilgotności powietrza i wynosi od kilku do kilkunastu godzin.