Firma StudioCzystosci oferuje Państwu usługę prania dywanów. Wieloetapowy proces czyszczenia gwarantuje wykonanie usługi na wysokim poziomie. Profesjonalne pranie dywanu daje nieporównywalnie lepszy efekt niż czyszczenie domowymi sposobami. Pierzemy dywany naturalne i syntetyczne z krótkim jak i długim włosiem typu shaggy. Czysty dywan w Państwa domu zapewnia walory nie tylko estetyczne ale także higieniczne, co jest szczególnie ważne w przypadku osób podatnych na alergie i małych dzieci bawiących się na podłodze. Odpowiednio zadbany dywan może posłużyć przez znacznie dłuższy czas.

Wieloetapowy proces czyszczenia:

  1. Odkurzanie – wykonywane odkurzaczem kolumnowym z elektro-szczotką przystosowanym tylko i wyłącznie do odkurzania tego rodzaju powierzchni. Na tym etapie pozbywamy się z dywanu zabrudzeń nierozpuszczalnych (piasek, włosy, sierść).
  2. Rozpuszczanie zabrudzeń – na powierzchnie nanoszony jest specjalny preparat (tzw. prespray) dostosowany do rodzaju włókna oraz zbrudzeń.
  3. Czynnik mechaniczny – szorowanie. Odbywa się przy użyciu szorowarki walcowej lub ręcznej szczotki. Etap ten pozwala na wtarcie presprayu w głąb runa dywanu, oraz jego równomierne rozprowadzenie na powierzchni, wspomagając tym proces czyszczenia.
  4. Odplamianie – proces podczas którego usuwamy plamy, z którymi nie poradził sobie prespray (np. plamy po napojach, tłuszcz, wosk, guma do żucia, ślady po długopisie). Używane do tego są profesjonalne dedykowane odplamiacze.
  5. Ekstrakcja – etap usuwania rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy urządzenia natryskowo-ssącego czyli ekstraktora (odkurzacza piorącego). W przypadku ciężkich zanieczyszczeń proces powtarzany kilkukrotnie. Zabrudzenia zostają wypłukane z czyszczonej powierzchni przy pomocy środka płuczącego nanoszonego pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię a następnie odessane.

 

Czas schnięcia po praniu dywanów uzależniony jest od temperatury otoczenia, przewiewności pomieszczenia oraz wilgotności powietrza i wynosi od kilku do kilkunastu godzin.